„Svätá choroba“

Autor: Martin Šterbák | 17.7.2015 o 13:32 | (upravené 20.7.2015 o 12:10) Karma článku: 1,45 | Prečítané:  261x

V minulosti možno až vizionári. Nie vždy boli pochopení. Boli však tu. Sú tu aj dnes. Normálni ľudia s obyčajnými životmi. Len občas s "nenormálnym" správaním.

Mnohí sa boja. Pre iných je zasa chorobou bláznov, či božím trestom. Pre tých, ktorí ňou trpia, je často ťažkou prekážkou. Veď  človek, ktorý normálne funguje, vykonáva si svoje povinnosti, sa zrazu hodí na zem a začne trucovať. Zdanlivo. Postihnutý si  však nepamätá nič z toho, čo sa dialo počas záchvatu. Možno si pamätá to, čo predchádza tesne pred tým, ako padol na zem, ale žiaľ vtedy už nemôže nič robiť. Keď je po tom, často je najprv neprítomný, potom zahanbený a nakoniec i nešťastný.

Podľa niektorých historických prameňov túto chorobu mali rôzne slávne osobnosti: Socrates
Apoštol Pavel, Alexandr Veliký, Julius Caesar, Johanka z Arku, Napoleon Bonaparte, Dante Aligieri, Gustave Flaubert, Lord Byron, Charles Dickens, Fiodor Dostojevskij, Jean Baptist Moliere, Lewis Carroll, Agatha Christie, Vincent Van Gogh, Isaac Newton, Alfred Nobel, Richard Burton, Niccolo Paganini, Georg Friedrich Handel, Ludwig van Beethoven, Elton John, Ian Curtis, Petr Iljič Čajkovský (Z webových stránek Centra pro epilepsie Motol, Praha http://camelot.lf2.cuni.cz/tomasekm/epilepsie/epilepsie.htm)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?