Pýcha, či pokora?

Autor: Martin Šterbák | 3.5.2015 o 16:28 | (upravené 8.5.2015 o 8:34) Karma článku: 4,03 | Prečítané:  167x

Poznáte to. Poslušnosť voči autoritám. Pokora,či pýcha? Otázka je jednoduchá. Ale odpoveď? Tú musí nájsť každý sám. Či?

Kedysi som sa zasmial nad vtipom o tom, ako istá rehoľná sestra chcela spovedať ľudí. Niekoľko rokov žiadala o povolenie vykonávať sviatosť zmierenia. Naveľa jej kňaž povedal, že otec biskup s tým súhlasí, ale že sa to môže uskutočniť len vtedy, že najprv vyspovedá práve tohoto kňaza. Ona s tým súhlasila. V spovedi jej  duchovný otec povedal, že ho veľmi trápi jedna vec a to tá, že už niekoľko rokov sa hrá na to, že bol vysvätený za kňaza. V tom sestra očervenela v tvári, vybehla zo spovedelnice, utekala medzi ostatné sestry a rozkričala sa, že ich kňaz  ich všetky vodí za nos. Výsledok bol ten, že sestra skúšku nezložila.

V podobnej situácii sa ocitol aj istý  človek, ktorý sa rozhodol. Mal na to právo. Sľúbil však poslušnosť voči autorite. Tá mu povedala, že má skončiť vo svojej funkcii a nemá sa k tomu vyjadrovať. No tento človek nevydržal a pri  prvej príležitosti sa rozhodol o tomto podľa neho nespravodlivom rozhodnutí prehovoriť pred mnohými ľuďmi.

O niekoľko rokov neskôr sa podobná vec udiala  medzi istými ľuďmi a ich autoritou. Aj oni chceli prilákať mnohých na celebritu. Ale ich nadriadený im povedal, že to nemôžu urobiť. A títo ľudia to prijali.

Dnes si kladiem otázku, ako som na tom ja. Pre čo sa rozhodnem?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?