O deň skôr

Autor: Martin Šterbák | 5.5.2015 o 20:45 | (upravené 6.5.2015 o 20:52) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  144x

Každý deň je jedinečný. K tomu, aby sme mohli žiť teraz, bolo potrebné žiť i predtým. Dať každému dňu šancu. A byť tu skôr skôr, ako neskôr. I dnes.

Prečítali ste si predchádzajúci blog? Ak áno, tak asi čosi čakáte. Teda dlhujem vám povedať, ako to bolo s Miškom. Bolo to v krásny slnečný deň, keď sa Miško s Paľkom bicyklovali. Rozprávali sa o všeličom. Okrem iného Miško povedal Paľkovi, že odkedy chodí do posilňovne, má takú silu, že  odtlačí aj tento hotel. Hneď i zosadol z bicykla, oprel ho o vedľa zaparkované nákladné auto a zaprel sa do budovy. Paľko tomu neveril, ale bol zvedavý. Tiež zosadol a sledoval Miška. Ako boli obaja mládenci zaujatí svojou činnosťou, nevšimli si, že hotelová služba, ktorá si myslela, že tie bicykle patria hotelu, ich zobrala od auta preč. Aj šofér nasadol do nákladného auta a odišiel. V tom Miško sa otočil a v diaľke zbadal podobné auto, pri akom zaparkovali chlapci svoje dopravné prostriedky. "Tak Paľko, vidíš , ako ďaleko som odtlačil tento hotel!" zvolal.

Prísť niekde skôr o 24 hodín sa môže javiť ako trúfalosť. Ešte väčšia odvaha je ale nárokovať si niečo, čo má ešte len prísť. No možno práve týchto niekoľko hodín môže zabrániť  tomu, aby človek našiel šťastie..

V nedeľu bola vo východnom obrade nedeľa o samaritánke. Chodila k Jakubovej studni po vodu. Číru, pramenistú. Bola tam už po niekoľkýkrát. No čo sa stalo práve v tento deň, určite nečakala. Prihovoril sa k nej muž. Nie hocijaký. O dialóg  s ňou sa pokúsil akýsi žid. Možno mal aj zaprášenú a unavenú tvar. A navyše tento žid prosí samaritánku o vodu. Ako v  tejto situácii reagovať? Samaritánka zaskočená vzniknutou situáciou, sa pýta, prečo chce vodu práve od nej. A ďalšia rana od toho istého žida pre samaritánku bola, keď sa jej pýta, kde má muža.

Žena však nechcela tlačiť ďalej svoj "hotel". Určite jej odľahlo, keď jej tento žid povedal, aby sa nebála. Keď ju prijal v láske, keď jej dal živú vodu, keď ju prijal takú, aká je a pochválil za to, že mu povedala pravdu.

Samaritánka s veľkou pravdepodobnosťou prišla k tej studni aj o deň skôr. Tiež si nabrala vynikajúcej vody z tejto studni. Potrebovala totiž vodu na prežitie. Aj o deň skôr. A táto voda jej umožnila stretnúť sa nasledujúci deň s Ježišom.

Ten istý Žid je tu aj teraz a kladie otázku, dokedy budeme tlačiť svoj hotel pred sebou. Ako dlho sa budeme vytešovať z toho, akí sme siláci? Dokedy sa budeme naším prehreškom lem smiať a myslieť si, ako ľahko sme sa ich zbavili? Možno práve dnes je ten zvláštny čas. O deň skôr!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?