Verím v Boha... no a čo?

Autor: Martin Šterbák | 10.5.2015 o 22:39 | (upravené 29.6.2017 o 7:02) Karma článku: 3,38 | Prečítané:  486x

Veriť v Boha je dôležité. Ale aj diabol verí, že Boh je. Trasie sa však strachom pred Ním. Budeme Bohu aj dôverovať?

Príjemne strávené chvíle. To je to, čo môžeme zažívať každý víkend. Aj tieto dni neboli výnimkou. Počas soboty, ale zvlášť v nedeľu má človek načerpať novú silu a nabiť sa energiou do nového týždňa.

Každý kresťan by mal získať milosti v chráme oslavou nášho Pána Ježiša Krista. Natíska sa však otázka: "Prečo chodiť do chrámu? Veď ja sa pomodlím doma." Kresťanstvo však nie je náboženstvo, ktoré sa týka výlučne len jednotlivca a nášho Otca. Už v Starom zákone Mojžiš dostal Desať Božích prikázaní a v jednom z nich sa spomína to, aby sme zasvätili sviatočný deň. U židov ním bola sobota u kresťanov slávime nedeľu, ako deň víťazstva Ježiša Krista. Prečo je však potrebné zúčastniť sa liturgického slávenia? Ak pozorne čítame sväté písmo, môžeme nájsť aj tento verš, ktorý hovorí: "Neopúšťajme naše zhromaždenia, ako to majú niektorí vo zvyku, ale sa povzbudzujme, a to tým viac, čím viac badáte, že sa blíži ten deň." Hebr 10,25

Pri našich úvahách však môžeme pokračovať ďalej. Veď ako sa môžem odtrhnúť od svetských povinností? Každý z dospelých je predsa povinný za seba a aj za svoju rodinu. Je správne pracovať a  tak si zarábať na každodenný chlieb (porov. 2 Sol  3,10) Potrebné je si však aj uvedomiť to, že ani náš Pán sa vysmievať nedá. Tí, ktorí sa nebudú hanbiť za Neho uisťuje, že sa o nich postará. (porov Lk 12,27-29).

Nie je možné zatriediť si svoj čas tak, aby sme stihli na tomto svete všetko. Je však potrebné, ba nutné, nájsť si čas pre Boha.  Buďme si potom istí, že všetko ostatné sa nám pridá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?