To je skoro samovražda!

Autor: Martin Šterbák | 14.5.2015 o 21:17 | Karma článku: 3,96 | Prečítané:  244x

Žiť v manželstve je nádherná životná skúsenosť. Jedinečná. Nie každý deň však bude slnko. Byť vo vzťahu pevný aj vtedy, keď sa nedarí, je jediné šťastné riešenie.

Dnes som sa mal možnosť zamyslieť nad tým, čo je manželstvo. Zistenie, že manželstvo je životu nebezpečné ma totálne odrovnalo. Ale pekne postupne...

Istý mladík menom Filip, položil otázku svojmu starému priateľovi Kornelovi, ktorí bol ženatý už vyše štyridsať rokov, ako si nájsť v živote partnerku, ktorá to s ním vydrží celý život.  Povedal mu, že mu to povie, ale najprv musí splniť úlohu, ktorú mu zadá. Filip s tým súhlasil.

Kornel sa na neho pozrel a odviedol ho k rieke.Položil k nej veľký kameň. Potom šli spolu popri vode asi päť minút. Tu si Kornel sadol na zem a povedal Filipovi, aby sa vrátil ku kameňu. Odtiaľ má prísť naspäť ku Kornelovi, ale má pri brehu nájsť najkrajší kamienok. Filip  teda poslúchol a keď bol pri  počiatočnom kameni vydal sa na cestu ku svojmu priateľovi. Ako tak prechádzal popri vode videl mnoho kamienkov. Keď sa k jednému "najkrajšiemu" skláňal, povedal si, že ďalej bude možno ešte krajší kamienok. Keď však prišiel ku Kornelovi zistil, že nemá pri sebe žiadny kamienok. Tu mu Kornel povedal, aby šiel ešte raz. Aj tento raz nech mu donesie ten najkrajší kamienok, aký nájde.

Filip sa teda vrátil na začiatok a znova vykročil. Tento raz si dával väčší pozor. Vedel presne, kde ten "najkrajší" kamienok je. No keď prišiel na to miesto zistil, že rieka  ten jeho kameň odniesla preč. Filip išiel smutne teda ďalej, keď tu zbadal iný "jedinečný" kamienok. Ten teda zdvihol a s úsmevom bez toho, aby sa ešte pozeral na breh, rozbehol sa ku Kornelovi. Keď k nemu prišiel, povedal mu, že už našiel kameň.

Teraz mu Kornel však povedal, že pôjdu obaja a prejdú sa pri rieke. Filip súhlasil. Tu mu Kornel kdesi v strede cesty ukázal iný kameň a povedal, že tento je najkrajší a teda úlohu nesplnil. Vtom ho začal Filip presviedčať o svojom rozhodnutí.

Nato mu Kornel povedal, že takto si nájde partnerku. Prvýkrát, keď šiel popri brehu, to bolo ako keď v mladosti sa stretával s mnohými ľuďmi. Tá druhá cesta bola cesta, kedy sa už musel pre niekoho rozhodnúť. A v tej poslednej bol konfrontovaný s tým, že tá jeho voľba, je jedinečná len pre neho.  

Kornel povedal ešte Filipovi, že keď miluje bude mať problém. Vyriešiť ho je možné len dvoma spôsobmi. Buď človek prestane milovať alebo bude milovať ešte viac. Nato Filip poznamenal, že ak bude milovať viac, bude mať ešte väčší problém. Kornel mu povedal, že potom musí sa znova rozhodnúť, či bude milovať ešte viac alebo už nie. Filip si povzdychol, že to je potom veľmi ťažké, veď to sa takmer nedá. Kornel sa len usmial: "Vieš priateľu, to je skoro samovražda!"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?