Nezomrieš!

Autor: Martin Šterbák | 24.5.2015 o 11:54 | (upravené 8.6.2015 o 20:46) Karma článku: 5,71 | Prečítané:  153x

My, Parti, Médi, Elamčania, obyvatelia Mezopotámie, Judey a Kappadócie, Pontu a Ázie, Frýgie a Pamfýlie, Egypta a líbyjských krajov okolo Cyrény, prisťahovaní Rimania, Židia aj prozelyti, Kréťania i Arabi: rozumieme im.

Dnes na Sviatok Zoslania Svätého  Ducha, či Päťdesiatnice sa  znova pokúsim začať trošku úsmevne: ‘Jeden  duch hovorí druhému:  “nechcem ťa strašiť, ale včera večer som videl človeka” a druhý  na to: “Blbosť, ja na ľudí neverím.” ’
Pred chvíľou sa skončil na jednej z televízií priamy prenos Svätodušnej bohoslužby Cirkvi československej husitskej z udelením sviatosti birmovania.  Naozaj to bol krásny zážitok, sledovať túto bohoslužbu.
Duch Svätý chce pôsobiť všade. On je pravá Láska a Utešiteľ.  Uvedomujeme si to?
Dnešná doba rozdelila mnoho ľudí. Aj u nás na Slovensku. Hovorí sa síce, že ľudí rozdeľuje politika, ale nie je to tak. Človek, keď má Ducha, nerozhádže s ním ani to, v akom zriadení  žijeme. Vôbec takého človeka nemôže nahnevať, kto je pri "kormidle". Verí totiž, že jeho život riadi životodárny Duch.
Ak je však medzi nami pýcha, podobáme sa ľuďom, ktorí žili za čias, keď sa stavala Babylonská veža. Tam, kde ľudia chceli byť ako Boh tak, že k nemu si postavia vežu. V Babylone sa však ľudia prerátali. Dovtedy si všetci rozumeli. Odvtedy len málokto. Dokonca ani ľudia, ktorí hovoria jedným jazykom si často nerozumejú. 
Dnes je však ten deň, kedy by sme si mali porozumieť všetci. Mali by sme prijať Ducha. Nie však z pýchy, zo sebectva. Máme prijať od Ducha dar pororozumenia a svornosti. V jednom z predchádzajúcich blogov som písal, že pri Poprade bola krátka, no intenzívna búrka. Napriek pohrome, ktorú spôsobila však niektorí zasiahnutí touto prírodnou katastrófou dokázali mať úsmev na tvári. Majú v sebe Radosť.
Tento týždeň mnohých rozdelila voľba šéfa NKÚ. Nie každému sa výsledok pozdáva. Keď však budeme mať Ducha, nemusíme sa báť. Prosme však o to, aby tento Duch, ktorý je oživujúcim impulzom pre všetkých, bol v každom z nás.
A, prechádzam do tykania, ak budeš mať v sebe Ducha, nezomrieš! Smrťou sa pre teba život neskonči. Smrť sa stane pre teba realitou prechodu. 
Prečo chcem žiť večne už tu na zemi? Hľadáme liek, ktorý predĺži náš život. Pritom už Malý princ v knižke od francúzskeho spisovateľa Antoine de Saint Exupery hovorí, že ak by mal tabletku, ktorá by mu ušetrila 53 minút za týždeň, vybral by sa pomaly k ďalšej studničke. 
Veď keby sme sa nebáli, už dávno by sme pochopili, že o čo dlhšie sa budeme brodiť životom tu na zemi o to kratšie budeme žiť po smrti. Aj keď to bude večnosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?