Reštart

Autor: Martin Šterbák | 25.5.2015 o 20:30 | (upravené 25.5.2015 o 20:53) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  99x

V piesni od skupiny Elán, ktorá sa volá Farby, je vymenovaných niekoľko farieb. Každá z nich je jedinečná, no zároveň všetky majú niečo spoločné. Viete čo?

Skúsme to odznova. Dobre? Dnes mám pre vás vtip, na ktorom sa zasmejú len máloktorí.  Myslím si, že len grafici. Pre istotu teda pridávam aj  úvodný obrázok: 'Stretnú sa dvaja kamaráti, ktorý robia internetové stránky a chváli sa jeden druhému: "Dnes som spoznal úžasnú ženu. 90-60-90." Ten odpovedá: "Takú tmavofialovú?" A nechápavo krúti hlavou.'

Začneme teda od začiatku? Dnes je na to skvelý čas! Dnes je pre mnohých ľudí Pondelok Svätého Ducha. Dnes teda sa pokúsme prísť na to, prečo sme takí chladní jeden voči druhému. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo nám bráni byť šťastnými. Keď som nad tým uvažoval, prišiel som asi na to, v čom je problém. Ten je v dnešnej vraj uponáhľanej dobe, hoci ona sa vôbec neponáhľa. Všetko má svoj čas.

Reštartujme teda naplnení Duchom Svätým. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo Boh je Láska? Pretože Boh nepretržite prežíva skúsenosť Lásky. Preto je náš Boh v troch osobách. A medzi nimi je neustále láska.

Prečo však medzi nami to tak nie je? Prečo nám chýba láskavosť a porozumenie? Je to tým, že nemáme medzi sebou Boha.  Náš Pán Ježiš Kristus nám povedal, že je všade tam kde budú dvaja lebo traja zhromaždený v jeho mene. 

Myslím si, že každý z nás pozná farebný televízor. Ten na vytvorenie farebného obrazu používa väčšinou tri farby. RGB. Red, green, blue. Červená, zelená, modrá. A kombináciou týchto farieb v rôznom pomere vznikne nádhený obraz. Ak máte doma farebnú tlačiareň, tá tiež môže fungovať vďaka tomu, že je tam táto kombinácia farieb. Ak jedna farba vypadne, tak vytlačený obrázok bude ochudobnený o mnoho farieb.

Človek je spoločenský typ. To nás učili už na základnej škole. Teda  človek vytvára medziľudské vzťahy. V každom z nich musí však byť tá správna "šťava". Tou je práve Láska. 

Takže začnime dnes znova a zajtra zasa. Nevravme, že sa to nedá! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielsko si vybralo jadrovú možnosť. Čo znamená spustenie článku 155?

Katalánsko po referende môže prísť aj o tú mieru autonómie, ktorú malo doteraz.

SVET

Trump urazil matku padlého vojaka. Navyše vraj klame

Vedel, do čoho ide, povedal o zabitom vojakovi prezident.

KULTÚRA

Müllerovo turné s Adelou vyvolalo veľký potlesk. Dostal ho saxofón

Koncert naznačoval, že dokument neklamal.


Už ste čítali?