Život alebo smrť?

Autor: Martin Šterbák | 26.5.2015 o 7:02 | (upravené 26.5.2015 o 7:31) Karma článku: 3,99 | Prečítané:  184x

Máme len dve možnosti. Buď sme za rodinu alebo proti nej. Rodina je základnou bunkou spoločnosti. Tvoria ju vo väčšine prípadov otec, mama a dieťa. O rodine však môžeme uvažovať už ako o vzťahu muža a ženy. 

Zdá sa to, akoby to bolo včera. Isto si pamätáte ten poplach. Blížilo sa referendum o rodine.  A hoci som presvedčený o tom, že na Slovensku sú ľudia viac rodinne založení, tak predsa len sme poslúchli tých, ktorí hlasne kričali. Aj keď všetci boli presvedčení o víťazstve zdravého rozumu, tak niekedy vyhral ten marketingový rozum. Kto dá viac, tak ten vyhrá.

Niekoľko lobistov prevalcovalo ostatných. Jedným z ich hlavných argumentov bolo, že ľudia majú mať slobodu. Veď je demokracia. Predsa keď sa riadime zákonmi, tak by sme nemali mať žiaden problém. A nezabudli sme si pripomenúť, že o ľudských právach sa nehlasuje.

Prešlo niekoľko mesiacov a tí zástancovia ľudských práv, ktorí tvrdili, že o niektorých zákonoch sa nesmie hlasovať, teraz glorifikujú výsledky hlasovania v krajine vzdialenej od nás niekoľko 1000 km. Kým sa konalo všeľudové hlasovanie u nás na Slovensku, boli sme všetci, ktorí sme sa rozhodli hlasovať áno označení za spiatočníckych ľudí, tak keď sa referendum o podobnej otázke hlasovalo v Írsku, tak tam už nevadilo to,že sa hlasuje o ľudských právach.

Keďže v každej krajine sú iné zákony, tak zatiaľ, čo na Slovensku cca 900 000 ľudí bolo málo na presadenie pravidiel v spoločnosti, v Írsku niečo vyše 700 000 ľudí rozhodlo o osude celej krajiny. 

Každý z nás môže a vlastne by mal mať svoje stanovisko k problematike rodiny. Vôbec nás neospravedlňuje tvrdenie, že naše zákony zatiaľ rodinu neohrozujú. Zatiaľ.

Keďže sa však už o danom probléme popísalo strašne veľa, nebudem ďalej rozpisovať jednotlivé kroky, ktoré teraz môžu lobisti urobiť aj na Slovensku. Možno však je potrebné sa zamyslieť, čo chceme dosiahnuť my.

Ako v skoro každom mojom blogu aj tu nesmiem zabudnúť: 'V istej rodine sa má narodiť nové dieťa.  "Oci, verím,že to bude braček. Sestričky pichajú injekcie!" hovorí synček ockovi.'

Nebuďme teda takí ako braček v danom vtipe. Rodinu tvorí predsa muž a žena, ktorí jedine môžu splodiť dieťa. Nemyslime si, že budeme šťastnejší, ak to bude inak.

Každý deň si musíme zvoliť medzi dvoma alternatívami. Musíme si vybrať, či vykročíme z tmy do svetla alebo naopak. Čo si zvolíme? Život alebo smrť?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?