Existuje?

Autor: Martin Šterbák | 27.5.2015 o 18:17 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  98x

Nie všetko je také prosté ako sa zdá. Ale aj najkomplikovanejšia otázka vznikla z jednej jedinej najjednoduchšej myšlienky.

V bežnom živote sa môžete stretnúť s otázkami, na ktoré existuje množstvo správnych odpovedí a predsa  vás  prekvapí  každá ďalšia. Tak napríklad: „Existuje život pod zemou?“ „Samozrejme, kto by potom  farbil reďkvičky?“

Na jednoduchú otázku: „Prečo je na svete toľko zla?“ je jednoduchá odpoveď.  „Lebo na zemi žijú ľudia.“

Tých jednoduchých  odpovedí  je mnoho. A možno na niektoré chcem poukázať. Možno. Či?   

Niekoľkokrát ste sa mali možnosť stretnúť s tým, že väčší celok sa rozdelil na menšie časti. Málokedy sa nám ľuďom darí veci zjednocovať.

Z histórie máme mnoho dôkazov na to, že sa veľké štáty rozdrobili na menšie. Čím to je, že na rozdiel od toho, aby sa svet zjednocoval, sa viac rozdeľuje? Spomeňme si napríklad na Perzskú ríšu, Rímsku ríšu, Veľkú Moravu, Rakúsko – Uhorsko, Československo. Určite by sa dalo vymenovať ešte mnoho iných príkladov a isto mnohí by ma mohli doplniť. Ale ešte raz si položme otázku, prečo sa krajiny skôr delia, ako spájajú?

Pri letmom pohľade na tento problém veľmi ľahko môžeme na prísť na to, v čom je pes zakopaný. Vo väčšine prípadoch sa jedná o moc. Či už politickú, náboženskú, vojenskú... Môže ísť tiež o nespokojnosť, ktorá má viac menej tie isté dôvody.  Všade kde sa jedná o spolužitie ľudí sa stretávame práve s tým, že niektorí jedinci chcú byť naj.

Podobné štiepenia boli aj v cirkvi. A tak je mnoho kresťanských cirkví, ktorá každá o sebe tvrdí, že je  tá pravá.  A tak sa môžeme stretnúť napríklad s tým, že na Slovensku máme registrovaných myslím 18  cirkví a náboženských spoločenstiev, no z toho je 14 kresťanských.

Svedkovia  Jehovovi mali v roku 2011 niečo cez  17 000 členov a tak boli v poradí šiestym najpočetnejším náboženským spoločenstvom.  Ako každá organizácia aj Svedkovia Jehovovi majú svoje pravidlá.

Myslím si, že už veľa veriacich ľudí mali možnosť  sa aspoň raz stretnúť aspoň s dvoma členmi tejto organizácie. Myslím tým, že aspoň raz zazvonili na dvere a chceli sa porozprávať. Chyba mnohých kresťanov katolíkov je tá, že ich odmietajú a zabuchnú im dvere pred očami.  Ak som sa nad tým zamýšľal, zistil som, že problém je v to, že kresťania často ani nevedia v čo veria. Sú kresťanmi  teda skôr len preto, že ich rodičia boli. Niektorí  len preto, lebo čo ak je to naozaj pravda a Boh existuje?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?