Prehra ľudstva

Autor: Martin Šterbák | 28.5.2015 o 15:16 | (upravené 28.5.2015 o 15:56) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  110x

Dejiny človečenstva sú popretkávané mnohými vstávaniami i pádmi. Hoci nie všetko išlo ľahko, človek sa vždy z toho nejako dostal. Znova asi musíme padnúť až na úplné dno. 

Medzi mladými letel raz tento vtip: ‘Keď Mojžiš zostupoval z vrchu ku Izraelitom, z diaľky na nich volal: „Ukecal som to na desať.“ Trošku posmutnel: „Žiaľ šestka zostala,“ dodal.’

Hovoria vám niečo mená ako Adam, Eva, Ábel, Kain, Abrahám,  Jakub, Mojžiš, Dávid? Verím že mnohým áno. Čo majú ľudia nosiaci toto meno spoločné? Všetci z nich mali osobnú skúsenosť s Bohom.

Adam a Eva boli podľa biblie prví ľudia na svete. Osobne sa stretali s Bohom v rajskej záhrade. Keď však zhrešili proti Bohu boli vyhnaný z raja na zem, kde sa im narodili dvaja synovia  Ábel a Kain. Aj ich synovia mali kontakt s Bohom. Keďže mu chceli ďakovať za Jeho dobrodenia, obaja prinášali obetu z toho, čo spravovali. Kain však nebol spokojný s tým ako Boh komunikuje s Ábelom a tak Kain zabil svojho brata.  Jakub mal brata Ezaua od ktorého si úlisným krokom zadovážil prvorodenstvo. Abrahám, vlastne ešte ako Abram,  vyjednával s Bohom a presviedčal  ho o tom, aby nezničil Sodomu a Gomoru. Mojžiš, zabil Egypťana,  ktorý „len“ bránil svoje práva nad  Izraelitmi.  Dávid spáchal hriech cudzoložstva s Uriášovou ženou. A aby jeho neprávosť nevyšla najavo, dal  Uriáša nemilosrdne zavraždiť.

Adam a Eva trpko oľutovali svoj hriech, prišli o večné šťastie. Ábel  bol zabitý. Kain sa celý svoj život strachoval oň.  Abram, neskôr Abrahám, dokázal Bohu obetovať svojho jednorodeného syna Izáka . Jakub bol nútený utiecť  zo svojej krajiny, lebo mal strach pred svojím bratom – s bázňou sa k nemu aj vracal, tiež úlisne sa snažil získať bratovu priazeň.  Mojžiš, hoci bol zázračne zachránený z Nílu, po tom, čo ho Egypťania prekukli, musel utiecť a keď ho Boh, zjaviac sa mu v kríku, žiadal o pomoc, Mojžiš sa vyhováral, no nakoniec to riskol a previedol ľudí cez Červené more až k bránam Kanaánu, do ktorého však nikdy nevkročil. Dávid po tom, čo sám vyslovil rozsudok o sebe pred prorokom Nátanom, začal nariekať a prosiť Boha o odpustenie, no dieťaťa z Uriášovej ženy sa nedočkal.

Prečo ten dlhší úvod?  Neuvedomujeme si, že Boh sa vysmievať nedá? Viete aký je to sodomský hriech, pre ktorý zoslal Boh na Sodomu a Gomoru síru? Ten, že muži obcovali medzi sebou navzájom. Sodomský hriech je hriechom homosexuality. 

Moderný človek sa však už Boha nebojí. Veď načo aj veriť takým rozprávkam, však? Sú to síce krásne príbehy v tej Biblii, pri niektorých sa nám možno aj tisnú slzy do očí, ale len to je na tom to krásne.  Prečo v dnešnej dobe by sme boli odkázaní na akési manželstvá, inak pre mnohých už aj dnes, sú prežitkom doby a výmyslom nejakých fanatikov. Prečo by mali byť vzťahy len medzi mužom a ženou. Čo tak keby mal jeden muž viac žien, hoci aj v rozprávkach arabská princezná ohodnotila, že je krajší zvyk jeden muž a jedna žena. A prečo v súčasnosti, keď je štúdium genetiky na takej vysokej úrovni, by sme mali byť odkázaní na plodenie detí  takou zastaranou formou akou je splynutie muža a ženy v jedno?

A prečo sa vôbec trápiť s morálkou, keď peklo neexistuje? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?