Peklo neexistuje, či?

Autor: Martin Šterbák | 28.5.2015 o 16:25 | (upravené 28.5.2015 o 18:16) Karma článku: 2,68 | Prečítané:  188x

Načo sa trápiť? Prečo hovoriť o diablovi? Kvôli čomu žiť čestne?  Začo sa nám treba hanbiť? Ako presvedčiť iných o našej pravde?

Dlho som rozmýšľal, či v tomto blogu mám tiež začať s vtipom. Rozmýšľal som, či sa to vôbec hodí. Vtedy ma napadol takýto: ‘Študent hovorí  profesorovi  teológie: „Verím len tomu, čomu rozumiem.“  Profesor sa usmial. „Tak potom, vy vlastne neveríte ničomu,“ dodal.’

 

O existencii pekla sa toho popísalo dosť.  Vždy sa však nájdu ľudia, ktorí sú presvedčení o jeho  neexistencii.  Ľudia, ktorým je jedno, kam po smrti pôjdu. Sú aj takí, ktorí tam priam chcú ísť. Iní zasa tvrdia, že peklo už zažívajú tu na zemi a nič horšie nemôže byť.

Pred niekoľkými týždňami som sa mal možnosť rozprávať s jednou členkou spoločnosti  Svedkov Jehovových, ktorá mi tvrdila, že do tejto organizácie vstúpila hlavne preto, lebo ju tam nestrašia peklom. Neviem síce akú náuku majú v danej spoločnosti, ale myslím si, že ak sa držia Svätého písma, tak popierať existenciu pekla nemôžu. V Biblii máme hneď niekoľko dôkazov o existencii pekla (porovn. Ž 9,18 Iz 14,11, Mt 11,23, Lk 12,5 Zj 20,14, Zj 20,15).

Isto peklo nebude vyzerať tak, ako sa o tom aj posmešne niektorí vyjadrujú na adresu kresťanov. Teda,  že len kresťania, ktorí skončia v pekle, budú v kotloch.  Ostatní  si vraj budú užívať život v radovánkach.

Teda v pekle bude určite diabol. O tom, čo tam ešte bude sa môžeme len dohadovať.  Iní hovoria,že peklo je stav duše. Keďže však veríme aj v to, že po smrti bude telo vzkriesené, tak môžeme polemizovať o tom, o čom peklo vlastne je. V peklu však bude absentovať  Láska.

Niektorí  mladí by chceli žiť bez pravidiel. Bolo by to zaujímavé.  Naozaj. Tak skúsme si to predstaviť:

‘Školopovinné dieťa by sa ráno zobudilo, ak by sa mu chcelo, To označenie povinné je vlastne hlúposť, lebo ak nie sú pravidlá, nie je ani povinnosť. Dospelý zasa by síce išli do práce, lebo peniaze potrebujú, ale ak sa do práce dopravujú autom, museli by byť veľmi pozorní na cestách.   Po návrate domov  by sa najedli a keby sa im chcelo išli by spať. No iní, by zasa cez deň spali, aby večer mohli, ako sa hovorí, žiť. A keďže by neboli žiadne pravidlá, tak by boli cez noc takí hluční, že by  nedovolili  spať ostatným. Ešte čosi, na jedlo si treba dávať pozor, veď nie sú žiadne pravidlá...’

Peklo neexistuje,“ smeje  sa diabol...

A ak peklo neexistuje, prečo potom existuje smrť?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?