V Boha verí aj diabol

Autor: Martin Šterbák | 3.6.2015 o 17:44 | (upravené 30.9.2015 o 11:13) Karma článku: 5,26 | Prečítané:  239x

Viera, nádej a láska. Tri čnosti, ktoré nám môžu pomôcť k spáse. Ich absencia však môže  zničiť náš život.

Pokúsim sa o malý, trošku dlhší vtipný príbeh. Snáď si ho ešte pamätám: ‘Ateista napísal dizertačnú prácu o Ježišovi a jeden výtlačok dal veriacemu priateľovi. Po istom čase sa pyšný autor pýta kamaráta, čo si hovorí na jeho prácu. „Z tvojej dizertačky som vyvodil dva závery. Prvý, že Ježiš neexistoval, druhý, že Ježiš mal súrodencov," odpovedá priateľ.‘

Nie sme takí často aj my. Tvrdíme, že veríme v Boha. No aj diabol v Neho verí, ale trasie sa. Veríme aj Bohu? Sme si istý, že Boh sa o nás postará? Alebo máme strach o zajtrajšok?

Počul som nedávno dosť vážnu informáciu. Ak nežijeme podľa Božej vôle, máme ťažký hriech. Čo je však Jeho vôľa? 

V Biblii sa spomína, že niektorí, keď budú stáť pred Bohom, budú mu tvrdiť, že prečo sa na nich nepamätá. Predsa v jeho mene robili zázraky, uzdravovali chorých. Nebeský Otec im však povie, že v tom čase, keď robili tie všetky divy, On pri nich vôbec nebol. Veď aj satan dokáže robiť zázraky. Neveríte?

Stačí sa pozrieť na veštice, ktoré sa tvária, že vám pomôžu. Či  rôzne amulety, ktoré vám prinesú šťastie, zdravie, lásku. Hlavne na východe našej krajiny sa môžeme stretnúť s porobením a potom nás vraj dokáže zachrániť, len keď nám niekto urobí "z očí". Mnohí ľudia zasa nosia na rukách červené šnúročky. Nie, nechytili ich ornitológovia, aj keď bolo by to v ich prípade lepšie. Vraj nechcú byť urieknutí. S týmito javmi som sa mal možnosť stretnúť aj ja a necítil som sa pri tom vôbec dobre. Počul som však aj o tom, že existujú tzv. prútkari. To sú ľudia, ktorí dokážu nájsť pod zemou. Verte, že to funguje. Ale v tomto všetkom je moc zlého. Nič nás neospravedlňujeme ak súhlasíme s takýmito diabolskými praktikami.

Každý z nás má ale slobodnú vôľu a môže sa rozhodnúť slobodne, či bude žiť s Bohom alebo s diablom. Iná alternatíva, či s tým súhlasíte alebo nie, nie je.

Istý človek šiel cez púšť a cestou narazil na kláštor, kde chcel prespať.Keď ho mnísi privítali, dali mu zajesť skromné jedlo a zaviedli ho do cely. Muž prekvapený, že v cele je iba posteľ a stolík, sa spýtal mnícha, ktorý ho sprevádzal, že prečo tam nemajú aj nejaké iné veci. Mních mu odpovedal: "Ty si na cestách a tiež zo sebou nevláčiš zbytočnosti. Na takejto ceste sme aj my."

Skúsili ste sa už pozrieť do slnka? Že sa to nedá? Dá sa to, ak použijete nejaké čierne okuliare. Ako sa dá pozerať na Boha? Priamo teraz by sme to nezvládli. No môžeme sa na neho pozerať cez blížneho. Určite však nie, cez činy, ktoré sú proti Bohu. Deti majú počúvnuť rodičov vo všetkom okrem hriechu. Tak teda nerobme hriechy zbytočne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?