Píšem z povinnosti!

Autor: Martin Šterbák | 13.6.2015 o 22:26 | Karma článku: 3,99 | Prečítané:  138x

Na tomto svete má všetko svoj začiatok i koniec. Každá jednotlivá situácia sa odohráva v čase, o ktorom aj tak viem, že neexistuje. 

Jednotlivé každodenné činnosti vykonávame buď preto, že chceme alebo preto, že proste musíme. Keď máme prijať iných taký ako sú, keď ich máme milovať, tak je to tiež len preto, lebo chceme. Pripúšťam, niekedy proste musíme.
Keď sa píšu články, môžu vzniknúť tiež len proste preto, lebo niekto chce, aby vznikli, no v poslednej dobe vznikajú podľa mňa skôr na objednávku. Veď dnes nie je problém o nové senzačné podnety. Napíklad dnes na Slovensku v Bratislave na Kramároch prijali na odelenie pacienta s podozrením na chorbu MERS. Či informácia o tom, že v Českej republike sa ľudia kúpali neďaleko mŕtveho Slováka. Jedna z ďalších senzačných správ dnešného dňa, že mužovia zákona vtrhli do bytu, kde sa ima naskytol šokujúci pohľad. Videli totiž chlapčeka, ktorý plakal nad telom svojej zosnulej mamičky.  
Niekedy stačí mať ten správny  netradičný názov. To naozaj stačí. Najmä však treba, aby ľudia boli z názvu vzrušení. Aby mali túžbu čítať článok. Pravdaže, aby sa rozhodli venovať svoju pozornosť tým niekoľkým riadkom, z vlastnej vôle, nie z donútenia. 
Nie som psychológ, ani sociológ, no aj tak si myslím, že väčšinu ľudí nezaujímajú správy, kde nie je nejaká senzácia. Akýsi náznak akčnosti. 
Dnes je sobota. Práve v tieto dni sa v chrámoch zvyknú konať sobáše. Nie je to síce nejaké nariadenie, že  svadba musí byť v sootu, ale ľudia už si nejako na to zvykli. 
Častejšie sa v sobotnú noc konajú rôzne oslavy, no to asi preto, lebo v nedeľu je deň, kedy pracuje najmenej ľudí.
Top správa však málokedy hovorí o týchto životných okamihoch.  Možno spomenú niekde na okraji správu o tom, že akási celebrita vstúpila do manželstva. No čítanosti novín táto správa veľmi nepomôže.
Prečo píšem ja tento, blog. Z povinnosti, lebo chcem.  Túžim vzbudiť pozornosť. Zamyslieť sa, prečo sme takí. Akí? Napríklad aj takí, ako v jednom vtipe: 'Muž sa pýta Boha: "Bože, prečo si stvoril ženu tak nádhernú?"  "Aby si ju miloval," znela Jeho odpoveď. "A prečo si ju stvoril tak hlúpu?" "Aby milovala ona teba," znela odpoveď.'

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?