Cesta za dobrodružstvom VIII

Autor: Martin Šterbák | 14.6.2015 o 22:03 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  107x

Odporúčam čítať od prvej časti. Len tak sa totiž do tohto príbehu môže dostať  každý  osobne. Odkaz je tu: http://sterbak.blog.sme.sk/c/382388/cesta-za-dobrodruzstvom-i.html.

Víťazstvo!

 

Prechádzam sa po tejto krásnej idylickej pláži. Hlavou mi víri množstvo otázok. Prečo som tu, to viem. Moja túžba za dobrodružstvom je často taká veľká, že je až nebezpečná pre ostatných.

Neriešim už ani to, že som pri svojej ceste jednotlivými zážitkami, prišiel o tie svoje nenahraditeľné veci. Mrzí ma, že som stratil svojich priateľov. No najviac je mi ľúto straty mojich priateľov.

Nepochybujem však o mojich rozhodnutiach. Viem, že všetky, ktoré som vykonal, som urobil najlepšie, ako som vedel.

Už sa ani nepozastavujem nad tým, že v správach, ktoré som dostával na zvitkoch papiera, sa každé nové slovo začínalo veľkým písmenom. I keď nechápem prečo.

Prechádzam sa teda po pláži. Usmievam sa. Cítim sa veľmi dobre. Som si síce vedomý toho, čo všetko som stratil, ale akoby mi to paradoxne pomohlo. Idem pomaly ku vode a sadám si..

v tom sa zmenila obloha. Ako keby naraz ňou prebehlo slnko a mesiac. Pozerám sa na ten nádherný úkaz. Obraciam hlavu z jednej strany na druhú. Vidím dosť veľké územie tohoto pobrežia. Mám pocit, ako by aj voda sa naladila na tú istú nôtu, na akej som ja. Len jemne naráža na menšie i väčšie kamienky.

Znova obraciam svoju tvár doľava. V pozadí som zbadal, ako po pevnine kráča ku mne muž. Ide pomaly. Ale rozhodne. Aj keď mu nevidím ešte do tváre, mám pocit, že sa usmieva. Teda uspel som. Priateľ môj. Áno, prichádza ku mne. Stále nemôžem rozoznať črty jeho tváre. Počujem však, ako mi hovorí: "Pretože si kvôli mne bol ochotný stratiť všetko, dám ti všetko. A ešte omnoho viac. Bol si verný v málom a preto ti dám mnoho."

Mimovoľne zatváram oči. Do rúk mi ktosi vkladá nejaký zvitok. Keď znova otvorím oči, zbadám okolo seba všetkých svojich priateľov i všetky veci, na ktorých mi záleží. Zrakom však začínam skúmať zvitok:

Teda píše sa na ňom toto:  'Drahý Priateľ, Zvládol Si To. Som Hrdý Na Teba. Si Mojim Dieťaťom I Bratom. Máš Všetko To, Čo Potrebuješ. Ak Budeš Mať Na Prvom Mieste Mňa, Ver Mi, Že Všetko Ostatné Sa Ti Pridá. Starám Sa Predsa O Všetkých. Vidíš, Že Nikomu Nič Nechýba. Ani Zvieratám, Či Rastlinám. Ty Si Oveľa Cennejší. Veľmi Ťa Milujem! Tvoj Priateľ.'

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?