Zázrak? Neverím!

Autor: Martin Šterbák | 22.6.2015 o 22:02 | (upravené 20.10.2016 o 13:40) Karma článku: 3,63 | Prečítané:  121x

Pri jednotlivých maličkostiach s ktorými sa dennodenne stretávame, si málokedy uvedomujeme, že sme svedkami jedinečného neopakovateľného nádherného úkazu.

   Berieme to už akosi automaticky. Ráno sa zobudím, pretriem si oči, prejdem pár krokov do miestnosti, v ktorej sa nachádza taká geniálna rúrka. Nad ňou, či vedľa nej, je páka, niekde nejaký kohútik, ktorý keď použijeme pustí sa voda. Studená, či teplá.
   Prejdeme do inej miestnosti, v ktorej je malá, či väčšia biela skrinka. Po jej otvorení, v nej sú uskladnené veci, zvyčajne na jedenie, ktoré by ste pred tým museli skladovať niekde v pivnici, či pod zemou. Teda tam, kde by bolo chladnejšie.
   Ak je ráno šero, tak stlačením jedného gombíka rozsvietite a nepotrebujete k tomu ani oheň.
Pre ohrievanie jedál väčšina z nás nemusí ísť narúbať drevo, potom ho  doniesť na ohnisko, či do pece. Stačí pootočiť krúžok na sporáku a jemne ho stlačiť, čím preskočí iskra a rozhorí sa plamienok. Prípadne tlačítko zapne elektrický ohrev, či vodu sme schopní zohriať v rýchlovarnej kanvici.
Niektorí sa presunú k takej skrinke, na ktorej je také, až neviditeľné tlačítko. Po jeho použití sa škatuľka rozsvieti a z nej sa začnú na nás pozerať rôzny viac, či menej známi ľudia zo šoubiznysu.
Po istej chvíli opúšťame to naše a niektorí idú za vzdelávaním a iní za prácou. Málokto dnes však chodí za týmito činnosťami pešo. Mnohí sa pohodlne usadia do krabice na štyroch kolesách a odfrčia preč.
   Taktiež pri presúvaní sa vo vyšších budovách väčšina nechodí peši, no používa na to výťahy.
Počas každého dňa sa nájdu individuá, ktorým sa podarí niečo, čo by okolie od nich neočakávalo. Pre jednotlivcov je to ich súkromná neuskutočniteľná vec, ktorá sa stala realitou.
   Na svete je vyše sedem miliárd ľudí. Všetci sme sa museli narodiť, čím sme sa stali jedinečným pokladom. Tí, čo toto čítajú, patria k tým šťastlivcom, ktorí sa v správnom čase ocitli na správnom mieste a mohli sa naučiť rozoznávať jednotlivé znaky určené na prechovávanie informácií.
Som hrdý  na to, že patrím k vám, ktorí zažívate zázraky,v každom jednotlivom okamihu.
Istý muž chodil po vode. Tu mu okoloidúca žena povedala, že aj ona to zvládne, veď aj ona má silnú vieru.  Keď však vykročila na vodu, neudržala sa na hladine. Muž jej na to povedal, že nestačí mať len silnú vieru, ale treba aj vedieť, kde sú koly.
   Zázrak, ktorý pôsobí na jednotlivca zázračne, môže byť pre väčšinu maličkosťou. Ale aj tieto maličkosti tvoria svet krajším.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?