Svätý Peter, svätý Pavol a vysvedčenie

Autor: Martin Šterbák | 30.6.2015 o 14:58 | (upravené 29.6.2017 o 7:08) Karma článku: 1,79 | Prečítané:  192x

Dnes máme svoj deň. Úžasný a jedinečný. Nepozastavujme sa nad čiastkovými neúspechmi, lebo koniec bude krásny.

29. júna sa rok, čo rok slávi v katolíckej cirkvi sviatok Svätých, slávnych a všechválnych najvyšších apoštolov Petra a Pavla. 30. júna zasa žiaci základných škôl a študenti stredných škôl dostávajú vysvedčenia.
Svätý Peter dostal jedinečné poverenie od Ježiša Krista a stal sa prvým pápežom, viditeľnou hlavou cirkvi. Hoci trikrát zaprel svojho Majstra. Hoci v dnešných časoch sú už kresťania nejednotní a mnohí majú problém s uznaním pápeža, ako hlavy kresťanskej cirkvi, v prvých storočiach kresťanstva tento problém neexistoval. Boh nám chce stále pomôcť. Chce aby sme boli jednotní. To len nám ľuďom sa nepozdávajú Božie plány a tak sme sa rozdelili. 
Svätý Pavol získal  od Ježiša Krista tiež úžasné poslanie. Stal sa apoštolom národov. Predtým však, ako zažil obrátenie, bol horlivým prenasledovateľom kresťanov. Bol očitým svedkom toho, ako kameňovali prvého mučeníka svätého Štefana. Mnohé pramene uvádzajú, že svätý Pavol bol chorý a trpel epilepsiou.  Podľa Skutkov apoštolov dostal záchvat, keď išiel do Damasku zatknúť kresťanov. (porov. Sk 9,3-4) V listoch, ktoré sám Pavol písal a ktoré sú súčasťou Svätého Písma, niekoľkokrát spomína, že mal zdravotné problémy. V liste Korinťanom spomína, že mu bol daný do tela osteň, satanov posol,  aby nespyšnel a nevyvyšoval sa. (porov. 2 Kor 12,7). Bohu však nerobí problém vyvoliť si kohokoľvek, nech je v akejkoľvek situácii.
Na konci školského roka mnohé deti a mladí dostávajú svoje hodnotenie za to, ako celý školský rok pristupovali k svojim povinnostiam. Keď posledný krát zazvonilo v škole, pre mnohé deti sa začali prázdniny. Zaslúžený čas na oddych. Niektoré deti sa už tešia na svoje babičky a dedkov. Iné sa tešia do rôznych táborov. 
Dospelí si azda nájdu tiež čas na relax a budú spolu so svojimi ratolesťami môcť si užiť voľný čas. Možno vybehnúť niekde do prírody a načerpať nových síl. Či niekde k vode a tam sa počľapkať.
Len nezabudnime začať  tieto dni s Bohom a taktiež ho stále prosiť, nech je On s nami. Nemyslime si o sebe, že sme taký hriesny, že keby sme šli na spoveď, tak by to duchovný otec neprežil. Hriechy neodpúšťa kňaz, ale Boh. On je milosrdný a taktiež vie, že kňazov až tak veľa nie je a preto si ich musí chrániť.
Peter a Pavol, boli hriešnikmi. No stali sa svätými. Mladí, nemali vždy v škole dobré dni a napriek tomu dosiahli vysvedčenie, ktoré neodzrkadľuje jeden pád, ale celý polrok. Tak aj my, to že padneme, nech nás neodradí opäť vstať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?