Láska často bolí

Autor: Martin Šterbák | 14.7.2015 o 22:27 | Karma článku: 2,82 | Prečítané:  270x

Ak miluješ, máš veľký problém. Vyriešiš ho jedine tak, že buď prestaneš alebo budeš milovať ešte viac. 

Nehas čo ťa nepáli. Veta, ktorú počas života môžeme počuť mnoho ráz. Akosi sme si zvykli na istý štandard, ktorý v živote máme. A viacerí tvrdia, že máme nechať žiť iných tak, ako chcú. Veď je to ich život. Isté slovenské príslovie hovorí, že hlúpy človek sa učí na vlastných chybách. No múdry na cudzích. Mám však pocit, že asi nežijeme v spoločnosti múdrych ľudí.

Väčšina mladých ľudí, keď sa rozhodne založiť si rodinu, uzatvára manželstvo. Či pred štátom alebo pred Bohom.  V oboch prípadoch však mladomanželia si prejavujú rôzne prejavy manželskej lásky, kedy sa navzájom oslovujú všelijakými úžasnými zamilovanými lichôtkami. Väčšina párov hovorí o tom, že našli v svojom životnom partnerovi lásku svojho života.  

Pozorujem však to, že najmä mnohé ženy, ktoré sa stanú mamami, si akosi tú ozajstnú lásku začnú užívať až pri vlastnom dieťati. Ako keby to, čo bolo pred tým, nebola láska, len akési využívanie situácie. Či si myslíme, že deti sú v rodine dôležitejšie, ako životný partner?

Viem, že nie každý deň svieti slnko. V manželstve tiež často sú dni všedné. Manželia si časom už rozumejú akosi aj bez slov. Každý partner už nejako vie, čo sa od neho očakáva.  Vo vzťahu začína viaznuť komunikácia a často upadnú aj tak potrebné nežnosti pre zdravý manželský život. V mnohých publikáciách sa o tom píše. Dokonca aj v Svätom písme je niekoľko pasáži o tom, že manželia majú mať pre seba čas. (porov. 1Kor 7, 3-5)

Pred nedávnom som počul toto: „Viete aká otázka dokáže rozhádať manželov po desaťročnom manželstve? Každá!“

Nečudo, že v dnešnej spoločnosti je toľko rozvodov. Ak totiž v mnohých rodinách sa na prvé miesto dostávajú deti a zabúda sa na toho komu ako prvému sa sľúbila vernosť , je len logickým vyústením, aj keď nie ospravedlnením, že ten, kto sa necíti byť milovaný, hľadá lásku inde.

Mladí milujúci sa ľudia sú presvedčení o tom, že to, čo prežívajú, je pravá láska. Často je to však ešte len zaľúbenosť, ktorá v pravú lásku musí ešte len dorásť. Láska totiž nie je len príjemná. Isto by to mohli povedať mnohé ženy i muži, ktorí mali nočné pri svojich malých ratolestiach. Láska často bolí. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?