Hlavou rodiny je muž

Autor: Martin Šterbák | 25.7.2015 o 11:38 | (upravené 25.7.2015 o 11:43) Karma článku: 2,00 | Prečítané:  466x

Nedostatok lásky nám často zakryje oči rúškom strachu, beznádeje. Ľudia strácajú význam hodnôt a majú prevrátený rebríček hodnôt. Tých, ktoré jediné vedia dať človeku šťastný život.

Keď je to tak, potom je v rodine požehnanie. Veď už v praveku muž vďaka Nemu bol ten, ktorý určoval smerovanie rodiny. Pravdaže. V minulosti práve muž zaobstarával obživu pre rodinu. On ju chránil. A aj na začiatku nášho letopočtu to mala žena bez muža oveľa ťažšie. I v jednom slovenskom filme si žena povzdychne, že ak nemá muža, nemá pravdy. A je to naozaj tak. Veď šťastie dosiahneme len ak budeme rešpektovať   život taký aký je. Ak prijmeme to, že...

Ak  je hlavou rodiny muž, potom kto má byť mužovou autoritou? Odpoveď sa zdá veľmi jednoduchá. Veď už mnoho storočí, ba tisícročí, sa s ňou môžeme stretávať. Hoci nemusíme sa s ňou stotožniť. Ten kto má byť hlavou muža je náš Stvoriteľ.

V súčasnosti sa mnohí tvária, že sú sami sebe pánmi. Keď sa ocitnú v problémoch hľadajú útechu tam, kde ju síce nájdu, ale len na chvíľu. Nachádzanie šťastia v alkohole, v sexe, či v rôznych hrách. To nás síce dokáže na chvíľku uspokojiť , no nedá nám to pokoj. Pri prijatí toho, akí sme, však nemôže byť problém pochopiť to, kto má byť  tou hlavou.

Možno ste už počuli o tom, ako muži definujú rovnoprávnosť: ‚Vy  varíte – my jeme. Vy upratujete – my robíme neporiadok. Vy žehlíte – my krčíme.’

Určite sa nájdu ženy, ktoré mi budú odporovať. Ony chcú byť tie, ktoré určujú smer. Mnohé sa snažia rozhodovať   o tom, kam kráčame. Túžia po tom, aby boli ony na vedúcich pozíciách. Zakrývajú to tzv. rovnoprávnosťou. Či pozitívnou diskrimináciou. Veď  žena je matkou. Tu si však samé odpovedajú, pretože muž nikdy nemôže nahradiť úlohu ženy. Môžeme sa snažiť ako chceme, no nikdy nebude muž schopný toho,  čo dokáže žena. To isté však platí aj opačne.

V dnešnej modernej dobe sa nájde niekoľko aktivistiek, ktoré svojím dôrazným hlasom, sa snažia presvedčiť svet o tom, že žena je tá, ktorá vládne. Ostrihajú si vlasy, chodia v nohaviciach a tvária sa, že dobyli svet. Dokazujú celému svetu, že sa všetci okrem nich mýlia. Kto to kedy počul, že... Muž je hlavou!

Keď je to tak, mnohým zostáva  často len povzdychnúť si: „Beda!“

Hlavou rodiny môže byť predsa i žena. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?