Diabol nie je blázon

Autor: Martin Šterbák | 27.7.2015 o 21:42 | (upravené 28.7.2015 o 9:23) Karma článku: 1,51 | Prečítané:  243x

Väčšina z nás ľudí netúži byť nešťastná. Málokto má rád bolesť. Zriedka sme radi v zlej spoločnosti.

V rozprávkach je diabol často vykreslený ako mierne chlpatý muž s kopytami namiesto chodidiel a na hlave má dva rožky. Myslím, že má i chvostík. Proste je to taký milý nevinný čert. Zdá sa, že má často lepší charakter, ako iné postavy, ktoré vystupujú v danom príbehu. Peklo je často znázorňované ako miestnôstka s kotlami, v ktorých vrie vriaca voda. Nepríjemné? Snáď pre niekoho. Pre mnohých ľudí však ani nie. Považujú to za skvelý wellness, či saunu.

Jedna krátka anekdota hovorí o tom, ako babka nechce dať za svojho nebohého manžela odslúžiť liturgiu s odôvodnením, že ak je v pekle, nepomôže už, ak v nebi, tak potom načo, keď je v očistci, tak potom nech si pobudne v pekelnom ohni, veď mal na zemi dedko reumu.

Zdá sa teda, že peklo s čertmi existuje len vo fantázii Diabol je teda len výmyslom akýchsi ľudí. Prostriedok zastrašovania niektorých ľudí. Pre akési cirkvi to môže byť dokonca skvelý biznis. Čiže diabol je výmysel.. A satan sa tíško smeje.

Dnešná doba nás chce presvedčiť o tom, aby sme sa rozhodli, že sa budeme modliť. Potom. Teraz nie, veď nemáme čas venovať sa Niekomu, kto nás zachránil. Musíme sa predsa zabezpečiť. Chceme len dobre. Nie? Šesť dní makáme, tak siedmy deň sa chceme zabávať. Ten rožkatý nech sa smeje ďalej.

Si bez partnera? Nevadí. Veď môžeš si užívať s kým chceš. Si v manželstve? Žiaden problém. Veď čo oko nevidí, srdce nebolí. Užívaj si života. Kým sa to dá. Žiješ predsa len raz. Myslím, že treba sa dokázať povzniesť nad nejaké to manželstvo a tú zväzujúcu vernosť. Padlý anjel si zatiaľ mädlí ruky.

Máš jazyk? Tak ho využi. Môžeš povedať toho mnoho. Pomocou reči sa dokážeš presadiť. Máš fantáziu? Tak ju využi! Neboj sa! Trošku prifarbená pravda nie je predsa hneď lžou. Slová majú moc. Môžeš nimi iným dobrorečiť, no aj zlorečiť. Rozhodnutie je na tebe. Tam kdesi čaká i dobrý i zlý.

Diabol nie je blázon, aby nám ponúkal zhnité jablká...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?