Diabol je blázon, či robí z nás bláznov?

Autor: Martin Šterbák | 3.8.2015 o 21:33 | (upravené 3.8.2015 o 21:58) Karma článku: 2,04 | Prečítané:  159x

Nájdu sa ľudia, ktorí si protirečia. Sú však i takí, ktorí vedia obhájiť všetko. Niekto má pocit, že je už aj tak všetko prehrané, iný vie, že ho čaká len víťazstvo.

O tom, že zlo na svete existuje, sú presvedčení mnohí. Na svete je toľko vojen. Hľadá sa možnosť kam sa dá ujsť pred nepokojom na tomto svete. Ktosi to rieši tak, že sa utiahne do samoty. Ľudia skúšajú nájsť pokoj kdesi vo vesmíre na iných planétach. Neuvedomujeme si pritom, že zlo je len absenciou dobra. Toho, ktoré je na každom z nás. 

Pravdaže sú na tomto svete ľudia, ktorí sú chorí. I tu mnohí vidia zlo. Akúsi nespravodlivosť. Nelásku. Odsúdenie.  Pekelný trest. Iní  v tom stave vidia proces očisťovania sa. Hovorí sa, že človek nedostane viac, ako je schopný uniesť. Podľa tejto logiky je požehnaním každá ťažkosť, strata, choroba.

Všetky svetové náboženstvá nás presviedčajú o tom, že existuje akýsi vyšší princíp, v ktorom má všetko svoj zmysel. Židovstvo, kresťanstvo, či islam vyznávajú, že nad nimi panuje Stvoriteľ  tohto sveta. Určite sa  nájde množstvo rozdielov, ktoré tieto jednotlivé prúdy rozdeľujú. Cieľ cesty však je spoločný. A to večné šťastie. Aj keď ho mnohí majú na tomto svete pomenej.

Podľa niektorých zdrojov na tomto svete má moc satan. Kto to vlastne je? Jeden z archanjelov, z najvyšších duchovných bytostí, ktoré Boh stvoril. Bytosť so slobodnou vôľou. Jeho meno má znieť   Lucifer. Teda ten, čo má niesť svetlo. Ak sa nad tým zamyslíme, patril medzi najvyšších. Prečo by vlastne on nemohol byť prvý. Rozhodol sa teda bojovať o svoje miesto pod slnkom. Rozhodol sa slobodne, že už nebude slúžiť, ale že bude pánom. Pýcha ho zničila.

Prečo by mal byť človek tým, kto bude žiť večne s Bohom, keď diablovi sa to nepodarilo? Preto satan bude robiť všetko preto, aby nám zabránil, by sme boli spasení. Všetko má dobre premyslené. Veď je oveľa inteligentnejší, ako ktokoľvek z ľudí.  Aj tak však nedokáže vidieť do budúcnosti. To vie len Boh a ten, komu to On bude chcieť zjaviť.

Mnohí  z nás klamú, aby si zachovali svoju tvár.  To isté robí aj zlý duch. Chce nás presvedčiť o tom, že on má pravdu. Smutné je to, že sa mu to často darí. Je bláznovstvom myslieť si, že vieme, čo bude.  Myslím si, že diabol si myslel, že umlčí Ježiša tým, že ho ukrižuje. Isto satan nerátal so vzkriesením. Preto i úspešne niektorým nahovoril, že žiadne vzkriesenie nebolo.  Však?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?