9, 8, 7 alebo čo sa skrýva v piesňach?

Autor: Martin Šterbák | 15.10.2015 o 23:05 | (upravené 16.10.2015 o 7:26) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  130x

Jednoduchá matematická úloha, ktorá by nemala nikomu robiť vážnejší problém. Aké číslo bude nasledovať? Alebo čo patrí na miesto tých troch bodiek?

Bolo to roku Pána dvetisíc a nejaké drobné. V tom čase sa stretli, ako sa v jednej piesni od slovenského interpreta spieva, ona a on. Nesplavovali však žiadnu rieku. Hron, či Torysu, ale ani Topľu. O väčších vodných tokoch ani nehovorím. Len ich spomeniem, by sa neurazili. Tak teda Dunaj, Váh, Poprad, či Hornád. Ani sa neplavili po ostatných slovenských riekach, riečkach, či potôčikoch. V tom období sa nenachádzali ani na slovenských priehradách, či iných vodných nádržiach. A tak teda bola síce ona a bol aj on, ale nesplavovali spolu Hron a tak teda ani neboli pod stanom, no aj napriek tomu zistili, že je dobre spolu dvom.

Celý nasledujúci rok sa už títo dvaja mladí ľudia učili monológ, ktorý sa mnohým zvláštny zdal. V ňom však na počesť nej sa neuskutočnil bál. Aj tak však láska stála nikdy vábiť neprestáva. Nech je teda krásny zázračný bál, zvláštna hudba, ktorá neprestáva. Na skrytý balkón nech on sa len kradne. Pomaly a potichu. Ak však náhodou niečo tento bál preruší, on a ona nech urobia všetko preto, aby ďalej pokračoval.

Po roku zazneli zvony šťastia, ktoré znejú úžasne. Stále. Hoci nie každý deň je ich počuť zreteľne. Ba mnoho ráz o nich ani nevedieť. Tóny melódie počujú práve ona a on.

Počas nasledujúcich dní, ba i mesiacov, myslím, že ich bolo skoro desať, ako sa spomína v jednom výtvore už od spomínanej kapely, treba čakať ju, či ho. Hoci bude i pršať za golier. On a ona sa spoznávajú ďalej. Počas týchto chvíľ sa rodí niečo neskutočne skutočné.

Nakoniec tohto trojročného príbehu, sa z dvoch stanú traja. Čiže opak toho, čo je v inej piesni, že ich bolo desať, keď iní vraveli, že ich vešať budú. A aj ten tretí nechcel ísť v tej piesni na večný odpočinok a tak vraj ostali len dvaja.

I keď nie každý deň sa siaha ku hviezdam, predsa len smer cesty je jasný. Žijeme tu na tejto lodi, plávajúcej oceánom vesmíru. Len raz. Jedinečne. Nič nepomôže, ak si budeme nahovárať, že všetko je len klam, ba vymyslená hra. Môžeme potom dopadnúť tak, ako istí bratia. Vraj pokrvní.

Deväť, osem, sedem a koniec... Či to bude pokračovať ďalej? Záleží to práve na týchto dvoch. Ktorí síce nesplavujú rieku Hron, ale idú spolu životom. Za každý jednotlivý okamih on hovorí: "Ďakujem."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?